1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

IMG-20210321-WA0042_1024x682

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri- Yazılımcıların işine yarayacak ve işlerini kolaylaştıracak birçok eklenti mevcuttur. Chrome aracılığıyla kullanabileceğiniz bu eklentilerden bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz…

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

Web Developer

Web geliştiricileri için gerekli birçok özelliğe sahip bir chrome eklentisidir. Bu özelliklerden bazıları şunlardır; Javascript pasife alma, CSS düzenleme, sayfa çözünürlüğü ayarlama, önbellek temizleme, renk seçim paleti ve cetvel gibi özellikler sıralanabilir.

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

Window Resizer

Tarayıcı pencere boyutunu istenilen ölçülere getirmek için kullanılabilir. Özellikle responsive tasarımlar hazırlayan ve CSS’i sık sık kullanan bir arayüz geliştiricisi için çözünürlük değiştirme işlemini oldukça kolaylaştırıyor.

Postman

Özellikle back-end geliştiriciler için vazgeçilmez olan Postman en çok kullanılan chrome eklentilerinden biridir. Bu eklenti ile API taraflı POST, GET vb. tüm testler hızlı bir şekilde yapılabilir ve test sonuçlarına göre uygulama analiz edilebilir. Postman ücretsiz bir eklentidir bunun haricinde Jetpacks adında ek özellikler sağlayan ücretli bir sürümü de mevcuttur.

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri – Wappalyzer

Wappalyzer, web sitelerinde kullanılan teknolojileri analiz eden bir eklentidir. Kullanılan yazılım teknolojilerini, içerik yönetim sistemlerini, istatistik araçlarını ve daha fazlasını algılar.

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

DHC Rest Client

REST API servislerine GET, POST vb. istekler göndermeyi ve gelen sonuçları incelemeyi sağlayan bir eklentidir. Yapılan isteklere ek parametre gönderme, istek geçmişi saklama gibi detaylı birçok özelliği de mevcuttur. PostMan isimli REST API çağrılarını yöneten eklentiye alternatif olarak DHC Rest Client gösterilebilir.

Simple Blocker

Kod yazarken odaklanma problemi yaşıyorsanız ve odaklanmanız gereken dışında farklı sitelere giriyorsanız, bu eklenti ile sadece tanımlara sitelere izin verebilir veya yasak getirebilirsiniz.

Yazılımcılar İçin Chrome Eklentileri

Web Developer Checklist

Bu eklenti ile web sitenizdeki kodlama hatalarını, meta etiketleri, eksik tanımlamaları vb. neredeyse client taraflı tüm yazılımsal eksiklikleri kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. serenakdemir_avatar

    Çok bilgilendirici olmuş bunlar işime yarayabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir