1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. Vücudunuz Aslında Bir Müzik Enstrümanı Desek Tepkiniz Ne Olurdu?

Vücudunuz Aslında Bir Müzik Enstrümanı Desek Tepkiniz Ne Olurdu?

Mictic-Sensor-Set-02

Vücudunuz Aslında Bir Müzik Enstrümanı Desek Tepkiniz Ne Olurdu?- Herkese merhabalar, ben Fatih. Bugün yine sizlerle birlikte çok eğlenceli bir teknolojik aracı inceleyeceğiz: Mistic Vücut Enstrümanı. Ben bu incelemeyi hazırlarken bir an önce bitirip yayımlamak için sabırsızlanıyordum. Ve artık o gün geldi! Öyleyse daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim 🙂

Mistic Vücut Enstrümanı

Mictic müzik enstrümanı

İsviçre’de ‘Mictic’ adlı bir firma, bileklerinize takacağınız iki adet bileklik ve telefonunuza indireceğiniz bir uygulama sayesinde size yalnızca vücut hareketlerinizle müzik yapma imkanı sunuyor: Mistic Vücut Enstrümanı.

Mistic Vücut Enstrümanı, telefonunuza indireceğiniz bir uygulama sayesinde bluetooth üzerinden bağlantı kuran ve ardından hareketlerinize uygun müzik oluşturan bir hareket algılama bilekliğidir.

Görünüş olarak şuan piyasada satılan akıllı bilekliklerden farkı olmayan Mictic bileklik, size sunduğu imkanları ve marifetleriyle göz dolduruyor. Örneğin oluşturmak istediğiniz farklı müzik çeşitleri için 4 ayrı modu bulunmakta. Gelin şimdi birlikte bu modları inceleyelim.

İlk olarak robot dansınız için size endüstriyel sesler çıkaran modu bir video ile görelim.

İkinci modda ise hareketlerinize uygun davul ve bas riffleri çıkarır. Siz hızlandıkça daha çılgın ritimler verirken, yavaşladığınızda ise daha slow ritimler verir.

Üçüncü modunda size bir tür piyano ve davul enstrümanı çalma olanağı sağlıyor. Sağ elinizi sağa doğru hareket ettirdikçe yükselen ve sola doğru hareket ettirdikçe alçalan doğaçlamalar yapmanıza ve buna uygun vuruşlar oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Ve son moda geldiğimizde ise bir sandalyeye oturup çello çalıyormuşsunuz gibi davranmanıza imkan sağlıyor ve ne çaldığınızı tahmin ederek bunu bir çello sesinde kopyalamaya çalışıyor.

Mictic bileklikleri, eğlenerek harika sesler ve ritimler yapmayı son derece basit hale getirmeyi amaçlayan bir araçtır. Bu aracı kullanarak dans figürlerinizi veya rastgele yaptığınız hareketlerinizi birtakım seslere dönüştürebilirsiniz. Fakat elbette ki sistemin size verdiği notalar belli bir kalıp dahilinde değil de rastgele notalar olduğu için belirli bir şarkıyı çalmak için zorlanabilirsiniz.

Yine de sokak sanatçıları veya teknoloji tutkunları için eğlenceli bir gelişme gibi duruyor 🙂 Bu yetenekli ve bir o kadar da eğlenceli bilekliklere ön siparişe özel 99 İsviçre Frangı ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Evet bir incelememizin daha sonuna geldik. Umarım bu icat sizleri de en az benim kadar heyecanlandırmıştır 🙂 Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, hoşça kalın. 👋🏻

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Yazılımcı Gençlik sayfasında editörlük, yazarlık ve sosyal medya yöneticiliği yapıyorum. Aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yazılım Bilişim Topluluğu'nun da editörlüğünü ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktayım. Bunlara ek olarak 2018 yılından itibaren freelancer olarak Grafik Tasarımı yapıyorum. Blog yazılarımı okumak için yazar profilimi inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer çalışmalarımı incelemek için de instagram profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap