1. Ana Sayfa
  2. Öne Çıkanlar
  3. Son Günlerin En Popüler Uygulaması: CLUBHOUSE

Son Günlerin En Popüler Uygulaması: CLUBHOUSE

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!

Son Günlerin En Popüler Uygulaması: CLUBHOUSE- Son haftalarda adını sık sık duyduğunuz Clubhouse, ‘Alpha Exploration’ şirketi tarafından geliştirilen yeni bir sosyal medya uygulamasıdır. Facebook, Instagram, Twitter üçgeninden sıkılanları ve farklı bir tat arayanları böyle alalım.

Clubhouse Nedir?

“Ses Temelli Yeni Nesil Sosyal Medya” olarak tanımlanan Clubhouse, kullanıcılarına diğer sosyal medya mecralarının aksine yalnızca sesli iletişim kurabilecekleri sohbet odaları sunuyor. Evet yanlış duymadınız, bu uygulamada resim paylaşmak, durum güncellemek veya kullanıcılara mesaj yollamak yok! Sadece belirli konu başlıkları üzerine açılmış sesli sohbet kanallarına katılmak ve orada konuşmak var.

clubhouse
Photo by Jyoti Gupta on Quytech

Clubhouse Nasıl Kullanılır?

İndirmesi ve hesap oluşturması ne kadar kolaysa, içeriye girmesi de bir o kadar zordur. Tabii ki çevrenizde uygulamayı kullanan birisi yoksa! Uygulamaya giriş yaptığınızda öncelikle kendinize bir kullanıcı adı belirlemeniz gerekmektedir. Ardından cep telefonunuza gelecek SMS ile hesabınızı onaylayarak kayıt işlemini kolayca tamamlamış oluyorsunuz. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra Clubhouse sizi bekleme listesine alıyor, ancak çevrenizde uygulamayı kullanan arkadaşlarınız varsa bu bekleme aşamasını kolaylıkla geçebilirsiniz. Hesabınız onaylandıktan sonra, tebrikler! Artık uygulamaya giriş yapabiliyorsunuz. Uygulamayı açtığınız an sizi, farklı konular üzerine açılmış pek çok sohbet odası karşılıyor. İlgilinizi çeken herhangi bir odaya katılarak sohbeti dinlemeye başlarsınız. Fikrinizi belirtmek isterseniz el kaldırarak sohbete dahil olma imkanınız da bulunmakta.

clubhouse - son günlerin en popüler uygulaması
Photo by Jyoti Gupta on Quytech

Nereden ve Nasıl İndirebilirim?

Son günlerin en popüler uygulaması: Clubhouse şimdilik yalnıza AppStore üzerinden erişime açık. Eğer siz de bir Apple kullanıcısıysanız hemen buraya tıklayarak uygulamayı cihazınıza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca Android kullanıcıları için ufak bir not: Geliştiriciler uygulamanın Android sürümü üzerinde çalışmaların devam ettiğini ve en kısa sürede Play Store’da da erişime açılacağını belirtiyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Yazılımcı Gençlik sayfasında editörlük, yazarlık ve sosyal medya yöneticiliği yapıyorum. Aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yazılım Bilişim Topluluğu'nun da editörlüğünü ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktayım. Bunlara ek olarak 2018 yılından itibaren freelancer olarak Grafik Tasarımı yapıyorum. Blog yazılarımı okumak için yazar profilimi inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer çalışmalarımı incelemek için de instagram profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir