1. Ana Sayfa
  2. Yazılım
  3. Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar
Trendlerdeki Yazı

Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar

öğrenciler için ücretsiz yazılımlar

Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar- Öğrencilik hayatı boyunca, gerek örgün öğrenimde gerekse uzaktan eğitim sürecinde ödev veya projelerde ihtiyaç duyduğumuz veya duyabileceğimiz bilgisayar programları mevcut. Pdf görüntüleyici, şema oluşturucu, not almayı kolaylaştırıcı gibi birçok alanda işinize yarayabilecek en iyi yazılımları aşağıdaki listede bulabilirsiniz!

Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar

1- Not Alma

OneNote

OneNote | Microsoft Docs, yazılım, bilgisayar programları
@docs.microsoft.com

Libre Office

Belgeler, sunumlar ve elektronik tablolar için Microsoft Office’e ücretsiz ve açık kaynaklı bir alternatif. Sade ara yüzü ve zengin özelliklere sahip araçları, yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanıza ve üretkenliğinizi artırmanıza yardımcı olur. Mac, Windows, Linux işletim sistemlerinde kullanıma uygundur.

Open Office

Apache Yazılım Vakfı önderliğinde özgür yazılım topluluklarınca geliştirilen, özgür ve ücretsiz bir ofis yazılımıdır. Microsoft Office programlarına alternatif bir seçenek. İki farklı sürümü mevcut. İçindekiler; bir kelime işlemci, bir hesap tablosu, sunum uygulaması, çizim uygulaması, formül düzenleyici ve bir veri tabanı yönetim uygulaması.

2- Okuma

Adobe Acrobat Reader

Adobe Reader, öğrenciler için ücretsiz yazılımlar
@helpx.adobe.com

Pdf’leri ücretsiz olarak görüntüleyip, imzalamak, yorumlamak, notlar eklemek ve paylaşmak için kullanabileceğiniz bir yazılımdır. Mac, Windows, iOS, Android işletim sistemlerinde kullanıma uygun bir yazılım.

Read Cube

Read Cube ile de Pdf dosyalarını görüntüleyebilirsiniz. Birçok farklı ve faydalı yolla belgenize açıklama ekleyebilir, bunları düzenleyebilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz. Örneğin; alıntıları kolayca dışa aktarabilir, diğer yayınlar için yazarın ayrıntılarına hızlıca bakabilirsiniz. Yine Mac, Windows, iOS, Android işletim sistemlerinde kullanıma uygun bir yazılımdır.

3-Alıntı Yapmayı Kolaylaştıran Öğrenciler İçin Ücretsiz Yazılımlar

Zotero

Zotero, alıntı yapma programı, öğrenciler için ücretsiz yazılımlar
@zotero.org

Zotero araştırma kaynaklarınızı toplamak, yönetmek ve göstermeniz için kullanımı kolay ve ücretsiz bir yazılım. Atıflarla uğraşmak özellikle teslim tarihine birkaç gün kalmış çalışmalar için oldukça acı verici ve sinir bozucu olabiliyor. Böyle durumlar için tam bir kurtarıcı! Mac, Windows ve Linux için kullanılabildiği gibi web üzerinden kullanmak da mümkün.

Bu uygulama, kullandığınız tüm kaynakları organize edecek ve alıntılarla uğraşırken kaynaklarınızı depolayarak, alıntılamaları doğrudan diğer veri tabanlarından indirecek ve kaynaklarınızı kolayca bir araya getirmek için web uygulamasını kullanarak size zaman kazandıracaktır.

4-Zihin Haritaları

Vue

vue zihin haritası yöntemi
@cli.vuejs.org

Eğer görselleştirmesi zor bir konu ya da projeniz varsa, anlamak ya da kavramak için zihin haritası yöntemini kullanabilmenize olanak tanır. Zihin haritaları için birçok web tabanlı uygulama varken, Tufts Üniversitesi tarafından zihin haritalarınızı oluşturmanız, görselleştirmeniz ve paylaşmanız için masaüstüne yükleyebileceğiniz bu yazılım oluşturuldu.

5- Diyagram/Şema Oluşturma

Visio

Akış Çizelgesi & Diyagram Oluşturma Yazılımı Microsoft Visio
@microsoft.com

Microsoft Visio ile kolayca profesyonel şemalar oluşturup paylaşabilirsiniz. Daha önce belli bir ücret dahilinde yalnızca öğrenciler ve profesyoneller tarafından erişilebilirken, bugün diyagramlar ve akış çizelgeleri oluşturmanız için Visio’nun ücretsiz bir sürümü var. Windows işletim sistemi ile kullanılabilir.

Lucid Chart

Öğrenciler için ücretsiz bir diğer yazılım da Lucid Chart. Web üzerinde kullanılabilen Lucid Chart şema çizmeyi hızlı ve kolay hale getiren bir görsel işbirliği aracıdır. Eğer Windows kullanmıyorsanız, Microsoft Visio’ya en iyi web tabanlı alternatiftir. Bununla birlikte herhangi bir diyagram türünü kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Yükledikten sonra, çevrimiçi ve çevrimdışı olarak kolayca şemalar oluşturabilir ve bunları düzenleyebilirsiniz.

Kaynak

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir