1. Ana Sayfa
  2. Reklam Ağı
  3. Google Ads Nedir ? Google Ads Reklamı Nasıl Oluşturulur?

Google Ads Nedir ? Google Ads Reklamı Nasıl Oluşturulur?

google ads
1

Google Ads Nedir ? Google Ads Reklamı Nasıl Oluşturulur? – Google Ads, eski adıyla Google Adwords, dijital ortamda işletmelerin reklamlar yapmasına olanak sağlayan bir reklamcılık türüdür. Google Ads kişilerin arama motoruna yazdıkları ve arattıkları şeyleri baz alarak çalışır. Yani Google Ads metin bazlı reklam modelidir

Google Ads Nedir ?

Google Ads ile gösterilecek reklam, genelde belli sınırlar içinde kullanacağınız satırlardan oluşmaktadır: “İlgi çekici başlık”, “Açıklama” ve “Site adı”. Google Ads ile reklamınız gösterildiğinde ücret ödemezsiniz, reklamınıza tıklandığı zaman ücret ödersiniz. Bahsettiğimiz bu ücret sizin seçeceğiniz anahtar kelimelere göre değişir. Bazı anahtar yanlış kelimeler reklamlarınızı yanlış kişilere topluluklara yöneltebilir , bu da daha az tıklanma ve daha fazla maliyetle sonuçlanır.

Google Ads Reklamı Nasıl Oluşturulur ?

Google Ads ile reklamınızı oluşturmak için ilk önce neye ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz ve belirtmeniz gereklidir. Mesela şirketinizin telefon aranmasını mı istiyorsunuz ? Satışlarınızı mı arttırmak istiyorsunuz ? Yoksa web sitenize kullanıcı mı çekmek istiyorsunuz ?

Bunu belirledikten sonra reklamınızın nerede yayınlanmasını istediğinize karar verin. Artık müşterileri çekecek kısa, öz ve dikkat çekici mesajınızı oluşturun. Son adım olarakta bütçenize uygun olarak reklamınız için bir ödeme sınırı ayarlayın. Böylelikle aylık bütçe sınırınızın üstünde bir meblağ ödemezsiniz. Ayrı olarak istediğiniz zaman bu ayırdığınız bütçeyi arttırabilir ve azaltabilirsiniz ve Google Ads size bütçeniz için tahmini sonuçlar da sunar.

google ads
ads.google.com

Son olarak Google Ads reklamınızı oluşturmada bütçenizi belirlemede kampanyanızı oluşturmada ve Google Ads hakkında gerekli ipuçlarına size ulaştıracak bir uzmanla telefonla görüşme fırsatı sunar.

Kaynak

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. melisaerislik_avatar
    7 ay önce

    Kısa, güzel ve bilgilendirici bir içerik olmuş. Teşekkürler.

  2. melisaerislik_avatar

    Efferin efferin olcak bu iş 3310 cu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir