1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor! – Hatırlarsınız ki geçtiğimiz haftalarda Clubhouse uygulamasını incelediğimiz bir yazı yayınlamıştık. O yazıdaki tek üzücü haber ise Clubhouse uygulamasının yalnızca iOS platformunda yayınlanmış olmasıydı. Sizleri bilgilendirmek için Android sürümünün ne zaman yayınlanacağına dair söylentileri uzun süredir takipteydik. Ve sonunda beklenen açıklama geldi! Clubhouse uygulaması ilkbaharın sonunda Android kullanıcılarıyla buluşacak.

Beklenen Açıklama Geldi:
Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!

Önceki yazımızda da belirttiğimiz gibi son dönemlerin en popüler uygulaması olan Clubhouse, şu an için yalnızca iOS platformunda bulunuyor. Ve bu da maalesef ki günümüzde sayıları milyarları aşan Android kullanıcılarının, en azından şimdilik, Clubhouse sohbetlerine katılamadığı anlamına geliyor. Şirketten haftalardır beklenen Android sürümü hakkındaki açıklama sonunda geldi. Şirketin kurucu ortağı olan Paul Davison, geçtiğimiz pazar günü haftalık Townhall etkinliğinde uygulamanın Android sürümü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Android uygulamasını yayınlamak için çok çalıştıklarını ancak yine de uygulamanın tamamen hazır olması için birkaç ay süreye daha ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!
Photo by Jyoti Gupta on Quytech

iOS kullanıcıları şu anda Clubhouse uygulamasına girdiklerinde pek çok farklı dil ve kategoride oldukça keyifli sohbet odaları keşfedebiliyorlar. Ancak Android kullanıcılarının gelmesiyle birlikte oda sayılarında aşırı derecede artış yaşanacak ve bu da kullanıcıların hoşuna giden sohbet odalarını bulmasını zorlaştıracaktır. Paul Davison’da tam olarak bu konuya değiniyor ve Android sürümünün gecikmesini buna bağlıyor. Android uygulaması yayınlandığında kullanıcı deneyimlerinin olumsuz etkilenmemesi için uygulama içinde pek çok yeni düzenlemelerin de gerçekleşeceğini söyleyen Davison, kullanıcılara daha fazla kontrol sağlayan yeni özelliklerin geleceğini de duyurdu.

Beklenen Açıklama Geldi: Clubhouse Android Uygulaması Çıkıyor!
Photo by Jyoti Gupta on Quytech

Davetiye ile Katılım Dönemi Sona Eriyor!

Paul Davison’ın açıklamasındaki en dikkat çekici nokta ise Clubhouse uygulamasına davetiyeyle katılabilme konusuydu. Davison, önümüzdeki aylarda davetiye şartını kaldırabileceklerini ve uygulamayı herkese açık hale getirebileceklerini dile getirdi. Bu hamleyle Clubhouse’ta yer almayan ancak geniş bir kitlesi bulunan kullanıcıları da platforma çekmeyi umduklarını belirtti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Bilgisayar Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Yazılımcı Gençlik sayfasında editörlük, yazarlık ve sosyal medya yöneticiliği yapıyorum. Aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Yazılım Bilişim Topluluğu'nun da editörlüğünü ve sosyal medya yöneticiliği yapmaktayım. Bunlara ek olarak 2018 yılından itibaren freelancer olarak Grafik Tasarımı yapıyorum. Blog yazılarımı okumak için yazar profilimi inceleyebilirsiniz. Ayrıca diğer çalışmalarımı incelemek için de instagram profilimi ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap